A játékon keresztül

A játék, mint szakmai alapvetés:Az óvodáskorú gyermek fő tevékenységi formája a játék, mely aszemélyiségfejlődésében a legfőbb eszköz. A játék a valóság tükrözésének sajátosmódja, melynek során átélheti a valóságban megtapasztalt élményeket ésszerepeket. A játékban a valósággal ellentétben bármi lehetséges, még az is, hogyegy gyermek a felnőtt bőrébe bújjon. Játék közben aktívan fejlődnek a személyes,majd egyre jobban társas kapcsolatai. Együttműködnek, beszélgetnek, barátkoznakegymással, és a játékélmények összekovácsolják őket. Ha jól sikerül a gyermekkorijátéktanulás, akkor játékos, aktív, társas felnőttekké válunk.Az óvodai élet legfőbb tevékenységi formája tehát a játék. Mi a Kék Duna oviban ésbölcsiben megteremtjük a nyugodt játék feltételeit, helyet, időt, teret és eszközöketbiztosítunk figyelembe véve az életkori sajátosságokat, fejlesztési céljainkat, azegyéni és csoportos képességeket.Így játszunk mi: Így tedd rá, Sakk játszótér, Beebot robotok

Scroll to top